Ahu İsminin Anlamı Nedir?

'İsimler Sözlüğü' forumunda Peri tarafından 20 Mar 2017 tarihinde açılan konu

 1. Peri

  Peri Nokta & Peri Site Yetkilisi

  Katılım:
  29 Eki 2016
  Mesaj:
  10,139
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cinsiyet:
  Kadın
  Ahu İle İlgili Bilgiler
  Ahu isminin cinsiyeti: Kız
  Ahu isminin rengi: Pembe
  Ahu isminin kökeni: Farsça
  Ahu ismi Kuran’da geçiyor mu?:

  Ahu İsminin Anlamı

  Ahu isminin anlamı, Ahu ne demektir, Ahu ne anlama gelir?  Ahu isminin anlamı: 1. Ceylan, karaca, gazal. 2. Güzel, ince alımlı kadın. 3. Gözleri ceylan gözüne benzeyen kadın. 4. Kardeş, dost
  Ahu isminin sözlük anlamı a. (a:hu) 1. hay. b. Ceylan. 2. sf. mec. Güzel, ince, zarif (kadın).
  1. Geceleri öten bir çeşit kuş. 2. Sevimli hayvan: Şu hayvan ahu gibi.
  1. Ak sakallı, saygı değer yaşlı adam. 2. Sevgili, sevimli kimse.
  bk. ahi.
  Söyleyiş: (a:hu:) Cinsiyet: Kız
  1. Ceylan, karaca. 2. Güzel, ince, zarif kadın. 3. Parlak, güzel bakışlı. 4. Güzellerin gözü.
  Ahu İsminin İstatistikleri

  Ahu isminin Türkiye sıralaması: 399
  Türkiye’de kaç tane Ahu isminden var?: 3 231
  İstanbul’da kaç tane Ahu isminden var?: 1 071
  Ahu isminin kullanım sıklığı: Türkiyede her 1,841 kişiden birinin ismi Ahu.
  Ahu isminin harf sayısı: 3
  Ahu İsminin ResmiAhu ismi bir resim olsaydı nasıl görünürdü? Bu eğlenceli fikir Türkiye’de sadece ismininanlaminedirx.com olarak bizde! Ahu isminin anlamından yola çıkarak şöyle bir resim hazırladık. Cinsiyete takılmayın. =)
  [​IMG]Ahu İsminin Numeraolojisi

  Ahu isminin baş harflerine karşılık gelen alfabe sııra numaralarının toplamı olan numeraloji sayısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
  AHUTOPLAM
  1102536 Ahu İsminin Anlam Falı

  Ahu isminin falına baktık ve sonuçları sizin için derledik!
  reklamlar

  Karakterinizin en belirgin özelliği merhamet. Herkese ikinci bir şans vermekten yanasınız. Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsunuz. Kinci değilsiniz. Ancak bazen insanlar bu yönünüzü sömürebiliyor. Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsunuz. Fakat gerçek dostlarınız sizin iyi niyetinizi ve merhametinizi takdir ediyorlar. Dünyevi şeylere bağlılığınız yok. Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsunuz. Bu nedenle, dostlarınıza karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsunuz. Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsunuz. Herkesi mutlu görmek istiyorsunuz. Karşı cinste aradığınız özellikler ise "iyi niyet ve samimiyet"
  Ahu İsminin Kader Sayısı Ve Kişilik Özellikleri

  Ahu isminin kader sayısını bulurken aşağıdaki tablodaki rakamları izlemelisiniz. Ahu isminin her harfine karşılık bir kader rakamı belirlenmiştir. Bunların toplamı Ahu kader sayısını verir.
  123456789ABC-ÇDEFG-ĞHİ-IJKLMNO-ÖPQRS-ŞTU-ÜVWXYZ
  a (1) + h (8) + u (3) = => 1+2 = 3
  Kader sayınız 3. Şimdi kader sayınıza göre numeroloji yorumunuzu okuyabilirsiniz.
  Ahu Numeroloji Analizi
  Sosyal hayatınızı çok önemsiyen bir kişiliğiniz var. Dışa dönük birisisiniz ve eğlence ve hayatı çok seviyorsunuz. Yaratıcı özellikleriniz var. Monotonluktan ve rutinden hiç hoşlanmazsınız. Detaycı değilsiniz ve pek planlı çalışmazsınız. Otokontrol uygulamalı ve kendinize disiplin uygulamayı öğrenmelisiniz.Ahu İsminin Analizi

  Ahu isminin analizi baş harflerinin taşıdığı anlam ile ilgilidir.  HarfAnalizAOlayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.HMonoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.UDurağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

  Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

  İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz. Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

  Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilirAhu İsminin Anlam Yorumu

  İsimler kendisini taşıyan kişiye bazı özellikler kata. Ahu isminin sizi anlatan, kişiliğinizi yansıtan bazı özellikleri vardır.Ahu İsmi Caiz Mi?

  Ahu ismini çocuğuma koyabilir miyim, anlamı uygun mu diye düşünüyorsanız, aşağıda araştırmalarımızın sonucunu görebilirsiniz. Dinen caiz olup olmadığına ve konulabilir olup olmadığına dikkat etmeniz ne güzel.
  Ahu ismi caiz olmayan isimler listesinde yok. Yani bu ismi çocuğunuza koyabilirsiniz. Fakat isim koyarken Ahu isminin anlamına dikkat edin!
  Ahu İsmili Ünlüler

  Ahu isimli ünlüleri, içinde geçen veya Ahu isminin anlamına benzeyen terimleri araştırdık. Bu ilginç bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.
  Ahubaba, Çarşamba: Ahubaba, Samsun ilinin Çarşamba ilçesine bağlı bir köydür.
  Ahura Mazda: Ahura mazda (Pehlevice : Ohrmazd, Farsça: اهورا مزدا „bilginin Efendisi“) eski Pers İmparatorluğu resmi dini Zerdüştçülüğün, kötülük ilkesi ya da Tanrı’sı olan Ehrimen’le sürekli bir mücadele ya da savaş hali içinde olmakla birlikte, Zerdüştçü iyimserliğin bir ifadesi olarak, sonunda mutlak bir zafer kazanacak olan baştanrısı, iyilik ilkesi.
  Ahırlı, Bulancak: Ahırlı, Giresun ilinin Bulancak ilçesine bağlı bir köydür.
  Ahurcuk, Şebinkarahisar: Ahurcuk, Giresun ilinin Şebinkarahisar ilçesine bağlı bir köydür. Tokat ın merkez Semerci mahallesınden gelen kişiler tarafından kurulmuştur.
  Ahurözü, Mihalıçcık: Ahurözü, Eskişehir ilinin Mihalıçcık ilçesine bağlı bir köydür.
  Ahurköy, Mihalıçcık: Ahurköy, Eskişehir ilinin Mihalıçcık ilçesine bağlı bir köydür.
  Ahududu: Ahududu ya da frambuaz (Rubus idaeus), gülgiller (Rosaceae) familyasından, yaz ve sonbahar mevsiminde kırmızı renkli ve tatlı meyveler veren bir bitki türü.
  Mirza Fetali Ahundov: Mirza Fetali Ahundov (Azeri: Mirzə Fətəli Axundov, میرزا فتحعلی آخوندزاده / Mirzə Fətəli Axundzadə), yazar, filozof.
  Ahu Türkpençe: Ahu Türkpençe (d. 2 Ocak 1977, Samsun), Türk kadın oyuncu.

  Ahu İsminin Arapça Yazılışı

  Ahu isminin Arapça dilinde ve Arap alfabesiyle yazılışına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
  اهو
  Ahu İsminin Çince Yazılışı

  Ahu isminin Çince dilinde ve Çin alfabesiyle yazılışına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Not: Çince anlamı değildir.
  艾胡
  Ahu İsminin Japonca Yazılışı

  Ahu isminin Japonca dilinde ve Japon alfabesiyle yazılışına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
  Ahu İsminin Hiyeroglif (Mısır) Yazılışı

  Ahu isminin eski Mısır’da nasıl yazıldığını merak ediyor musunuz?
  [​IMG][​IMG][​IMG]Ahu İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

  Ahu isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş